ساب دامین چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

ساب دامین چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

زیردامنه (Subdomain) یا ساب‌ دامین، یک بخش از دامنه اصلی یک وب سایت است که به صورت جداگانه مدیریت می‌شود و معمولاً به عنوان یک آدرس وب سایت جدید استفاده می‌ شود.

زیردامنه (Subdomain) یا ساب‌ دامین، یک بخش از دامنه اصلی یک وب سایت است که به صورت جداگانه مدیریت می‌شود و معمولاً به عنوان یک آدرس وب سایت جدید استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در آدرس "subdomain.example.com"، "subdomain" یک زیردامنه (Subdomain) است که به صورت جداگانه از دامنه اصلی "example.com" مدیریت می‌ شود.استفاده از زیردامنه، برای جداسازی بخش‌های مختلف یک وب سایت از یکدیگر و همچنین برای بهبود سئو و کاربردی بودن وب سایت استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است از زیردامنه‌هایی مانند "blog.example.com" برای بلاگ خود و "shop.example.com" برای فروشگاه آنلاین خود استفاده کند. با این کار، کاربران به راحتی می‌توانند به بخش‌های مختلف وب سایت دسترسی پیدا کنند و موتورهای جستجو نیز می‌توانند به صورت جداگانه به هر زیردامنه ارجاع دهند.

ساب دامین برای چه مواردی استفاده می شود؟

ساب دامین ها سازماندهی عملکرد های مختلف وب سایت خود را برای شما ساده می کنند و در عین حال یافتن این عملکرد های مختلف را برای کاربران آسان تر می کنند. به این روش فکر کنید: اگر میزبان مهمانی هستید، باید آدرس خود را به مهمانان ارائه دهید.  اصفهان شهری است که در آن زندگی می کنید در حالی که رازقی نام خیابان شما خواهد بود. اگر در آن شهر درآپارتمان زندگی می کنید، باید دقیق تر صحبت کنید تا مهمانان شما بدانند که کدام آپارتمان را زنگ بزنند. شماره آپارتمان شما شبیه به یک زیر دامنه است بخش خاصی از ساختمان بزرگ که به فضای زندگی شما اختصاص داده شده است. اگر قصد دارید عملکردهای بیشتری را به وب سایت خود اضافه کنید، مانند فروشگاه، انجمن یا وبلاگ، ممکن است یک زیر دامنه به دامنه خود اضافه کنید تا این عملکردها را از وب سایت اصلی خود جدا کنید. همچنین می توانید از زیر دامنه ها برای ایجاد محتوای محلی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک رستوران زنجیره ای با مکان های مختلف را اداره می کنید، مشتریان می توانند برای محتوای همه جانبه به www.myrestaurant.com مراجعه کنند. یا، مشتریانی که به دنبال منو در رستوران شما هستند، می توانند از طریق nashville.myrestaurant.com به این اطلاعات دسترسی داشته باشند .

آیا استفاده از زیردامنه برای سئو وب سایت مفید است؟

استفاده از زیردامنه برای بهبود سئو وب سایت می ‌تواند در برخی موارد مفید باشد، اما باید توجه داشت که استفاده از زیردامنه به تنهایی بهبود سئو را تضمین نمی ‌کند و باید با سایر روش ‌های بهبود سئو همراه شود. استفاده از زیردامنه می ‌تواند به نوعی به وب سایت کمک کند تا موتورهای جستجو به راحتی بخش ‌های مختلف وب سایت را شناسایی کنند. به عنوان مثال، یک وب سایت با دسته ‌بندی‌ های مختلف مانند "اخبار"، "ورزشی" و "سیاسی" می‌ تواند از زیردامنه ‌های مختلف برای هر دسته‌ بندی استفاده کند، به گونه‌ای که "sport.example.com" یا "politics.example.com" با محتوای مرتبط با هر دسته ‌بندی پر شود. همچنین، استفاده از زیردامنه می‌ تواند به جلوگیری از تداخل بین صفحات مختلف وب سایت کمک کند. با این کار، موتورهای جستجو به راحتی می ‌توانند به هر بخش از وب سایت دسترسی پیدا کنند و سئو وب سایت را بهبود ببخشند. بنابراین، استفاده از زیردامنه برای بهبود سئو وب سایت می‌تواند در برخی موارد مفید باشد، اما باید توجه داشت که باید با سایر روش‌ های بهبود سئو همراه شود و تنها به تنهایی بهبود سئو را تضمین نمی ‌کند.

آیا رتبه سئو دامین اصلی روی ساب دامین تاثیر می گذارد؟

جواب این سوال منفی است برای مثال اگر شما سایتی داشته باشید برای  خرید و فروش ملک در استان تهران و بخواهید یک ساب دامین برای شعبه اصفهان و ... هم بزنید باید از ابتدا شروع به سئو کردن سایت کنید و نمیتوانید از رتبه دامین اصلی استفاده کنید. خوشحالیم تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید اگر سوالی در مورد سئو وب سایت دارید می توانید برای ما پیام بگذارید.